Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Informace z obce

Varování před velmi silným větrem na území ORP Hodonín

Vlivem přechodu hluboké tlakové níže „SABINE“,bude v pondělí 10.2.2020 od 6:00 do 17:00 foukat velmi silný západní vítr s nárazy nad 90km/hod. Je pravděpodobnost pádu stromů, větví a výpadku elektrické energie. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod., omezit pohyb venku i jízdy autem. Dbejte opatrnosti.

Více podrobností na : http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/om/vystrahy/index.html

Nová webová prezentace obce Sudoměřice

Po několika měsících příprav jsme spustili novou podobu webové prezentace naší obce.

Obsahově vychází z prezentace původní, byla však zpřehledněna a v první řadě optimalizována pro prohlížení na mobílních telefonech a tabletech. Přibyly také nové funce a její vzhled byl pozměněn tak, aby naši obec web moderně a zároveň důstojně prezentoval i v dalších letech.

V tuto chvíli se prezentace nachází ve fázi finalizačních prací. Dodavatelská firma ve spolupráci se zaměstnanci obce celý web prochází a kontroluje, zda migrace veškerého obsahu proběhla tak, jak bylo naplánováno a zda vše funguje jak má. Současně jsou dolaďovány poslední detaily z hlediska veškerého obsahu webu, proto prosíme o shovívavost dokud nebude vše hotovo. Pokud byste, ale náhodou narazili na nějakou nefunkční část, dejte nám to prosím vědět na emailovou adresu starosta@obecsudomerice.cz, ať vše můžeme co nejdříve opravit. Děkujeme…

Nejbližší týdny bude nový web vystaven ostrému provozu spojenému s pečlivou analýzou jeho návštěvnosti a na základě ní pak bude ještě jednou doladěna jeho struktura tak, aby pro vás, jeho návštěvníky, byl co nejpřehlednější a uživatelsky nejpřívětivější.

Pevně ale věříme, že již nyní na něm najdete vše potřebné a že se vám jeho nová podoba bude líbit minimálně tak, jako nám.

Deratex, spol. s.r.o. – deratizace obce Sudoměřice

Ve dnech 10.6., 17.6. a 23.6.2020 bude prováděna velkoplošná deratizace obce Sudoměřice. Akci zabezpečuje firma Deratex, spol. s.r.o. se sídlem ve Zlíně, která provede ošetření kanalizační sítě, veřejných ploch a vybraných objektů.

Vzhledem k tomu, že je pravděpodobný výskyt hlodavců i v okolí obytných domů a hospodářských staveních, vyzýváme občany ke spolupráci, při vyhledávání pobytu hlodavců.

HODY 2020 – Zrušeno

Vážení spoluobčané,
s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci, v souvislosti s přetrvávající nákazou koronaviru SARS – CoV 2 na území ČR a zároveň danými podmínkami pro pořádání veřejných akcí pro více osob (dezinfekce a rozestupy 2 metrů mezi jednotlivými osobami vyjma členů jedné domácnosti, apod.) jsme se rozhodli, že tradiční HODY 2020 naplánované na 5. – 7. června 2020, se neuskuteční. Pevně věříme, že nám aktuální situace a platná nařízení dovolí uspořádat další akce pořádané Kulturkou a OÚ – Rybářská noc a Neonová párty. O aktuálních informacích budete včas informováni.

Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví!

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodů plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy – rekonstrukcí, oprav, údržbových prací – bude přerušena dodávka elektrické energie:

  • Dne: 14.5.2020 od 7:30 – 15:30
  • Obec: Sudoměřice
  • Část obce: Sudoměřice

Vypnutá oblast: Nádražní od čp. 319 a čp 359 po čp. 21 a čp. 22, od čp. 377 po čp. 425 a dále po čp. 417, Horní konec od čp. 22 po čp. 67 – levá strana.

SK Sudoměřice – Sportovní den

Sportovní klub Sudoměřice oznamuje, že na základě současné epidemiologické situace v souvislosti s výskytem koronaviru SARS – CoV-2 na území ČR, rozhodl výkonný výbor o zrušení plánovaného VI. ročníku Sportovního dne pro rodinu 2020.

Výkonný výbor SK děkuje za pochopení.

Vodovody a kanalizace Hodonín – odečty vodoměrů

Společnost Vodovody a kanalizace Hodonín oznamuje, že od 4. – 15.5. budou probíhat odečty vodoměrů. Z důvodů mimořádných opatření vlády přecházíme na bezkontakní komunikaci. Prosíme tedy o nahlášení stavu vodoměru prostřednictvím telefonu na tel. čísle: 724 612 892 (kdykoli i formou sms – dám zpětnou vazbu).

Kdo má vodoměr umístněný venku – volně přístupný – hlásit nemusí – pracovnice si odečet vodoměru provede sama.

Pošta Sudoměřice – změna hodin pro veřejnost

Pošta Sudoměřice oznamuje dočasnou změnu hodin pro veřejnost. Rozsah hodin pro veřejnost bude upraven na nezbytně nutnou dobu ve dnech od 4.5.2020 do odvolání.

Upravená otevírací doba pro veřejnost bude následovná:

  • Po, Út, Čt, Pá: 8:00 – 12:00, 13:00 – 14:00
  • St: 8:00 – 11:00, 14:00 – 16.00

Kriminalita v obci

Vážení spoluobčané,

v posledních dnech dochází v naší obci ke krádežím, vandalismu a k pohybu podezřelých osob po zahradách rodinných domů. Buďte prosím obezřetní, zabezpečujte řádně své domovy a případný pohyb podezřelých osob hlaste prosím ihned na , na tel. číslo starosty: 777 277 714 nebo přímo na Policii ČR. Děkujeme.