Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Informace z obce

Varování před velmi silným větrem na území ORP Hodonín

Vlivem přechodu hluboké tlakové níže „SABINE“,bude v pondělí 10.2.2020 od 6:00 do 17:00 foukat velmi silný západní vítr s nárazy nad 90km/hod. Je pravděpodobnost pádu stromů, větví a výpadku elektrické energie. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod., omezit pohyb venku i jízdy autem. Dbejte opatrnosti.

Více podrobností na : http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/om/vystrahy/index.html

Nová webová prezentace obce Sudoměřice

Po několika měsících příprav jsme spustili novou podobu webové prezentace naší obce.

Obsahově vychází z prezentace původní, byla však zpřehledněna a v první řadě optimalizována pro prohlížení na mobílních telefonech a tabletech. Přibyly také nové funce a její vzhled byl pozměněn tak, aby naši obec web moderně a zároveň důstojně prezentoval i v dalších letech.

V tuto chvíli se prezentace nachází ve fázi finalizačních prací. Dodavatelská firma ve spolupráci se zaměstnanci obce celý web prochází a kontroluje, zda migrace veškerého obsahu proběhla tak, jak bylo naplánováno a zda vše funguje jak má. Současně jsou dolaďovány poslední detaily z hlediska veškerého obsahu webu, proto prosíme o shovívavost dokud nebude vše hotovo. Pokud byste, ale náhodou narazili na nějakou nefunkční část, dejte nám to prosím vědět na emailovou adresu starosta@obecsudomerice.cz, ať vše můžeme co nejdříve opravit. Děkujeme…

Nejbližší týdny bude nový web vystaven ostrému provozu spojenému s pečlivou analýzou jeho návštěvnosti a na základě ní pak bude ještě jednou doladěna jeho struktura tak, aby pro vás, jeho návštěvníky, byl co nejpřehlednější a uživatelsky nejpřívětivější.

Pevně ale věříme, že již nyní na něm najdete vše potřebné a že se vám jeho nová podoba bude líbit minimálně tak, jako nám.

Česká pošta – UPOZORNĚNÍ

Vážení spoluobčané,

Česká pošta Vás v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací žádá o důsledné dodržování Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR platného pro všechny občany, jakož i podmínek karantény stanovených pro jednotlivce.

Při nezbytném kontaktu s pracovníky České pošty při doručování zásilek, prosím používejte ochranné prostředky dýchacích cest a minimalizujte osobní kontakt dodržováním potřebného odstupu. V případě osobní karantény informujte o této skutečnosti doručovatele předem.

Chraňme sebe navzájem!

Děkujeme za pochopení, Vaše Česká pošta

Nařízení Vlády ČR – Úřední doba OÚ Sudoměřice

Vážení spoluobčané,

oznamujeme, že na základě nařízení Vlády ČR ze dne 8.10.2020 se upravuje od pondělí 12.10.2020 úřední doba OÚ Sudoměřice:

  • Pondělí: 7:00 – 12:00 hod.
  • Středa: 12:00 – 17:00 hod.

Mimo tuto úřední dobu je možné vyřizovat záležitosti občanů pouze po telefonické domluvě předem na tel. čísle: 518 335 222. K placení poplatků za odpad využívejte prosím platbu bankovním převodem na číslo účtu: 8127671/0100 – variabilní symbol je číslo Vašeho domu

Děkujeme za pochopení!

Pošta Sudoměřice – změna hodin pro veřejnost

Vážení občané, na základě oznámení České pošty, s.p. dochází od 1.10.2020 ke změně hodin pro veřejnost na poště Sudoměřice, a to následovně:

  • PO:  ZAVŘENO / 13:00 – 18:00 hod.
  • ÚT:  8:00 – 12:00 hod. / 13:00 – 14:00 hod.
  • ST:   ZAVŘENO / 13:00 – 18:00 hod.
  • ČT:  8:00 – 12:00 hod. / 13:00 – 14:00 hod.
  • PÁ:  8:00 – 12:00 hod. / 13:00 – 14:00 hod.

OÚ Sudoměřice – Oznámení o době a místě konání voleb do zastupitelstev krajů

Starosta obce Sudoměřice podle zákona č.130/2000 Sb. o volbách do zastupitelstev krajů, v platném znění oznamuje, že volby do zastupitelstev krajů se uskuteční:

  • 2. října 2020 od 14:00 – 22:00 hod.
  • 3. října 2020 od 8:00 – 14:00 hod.

Volby se budou konat ve volební místnosti – na statku č.p.126. Voliči bude umožněno hlasování poté, kdy prokáže svoji totožnost a státní občanství České republiky (občanským průkazem nebo cestovním pasem ČR). Neprokáže-li uvedené skutečnosti stanovenými doklady, nebude mu hlasování umožněno. Voličům budou dodány 3 dny přede dnem konání voleb hlasovací lístky. V den voleb volič může obdržet hlasovací lístky i ve volební místnosti.

Přístavba tělocvičny ZŠ – Zahájení stavby

V minulých dnech byly zahájeny práce na realizaci přístavby tělocvičny ZŠ. Nyní probíhají přípravné práce. Upozorňujeme, že v souvislosti s probíhajícími pracemi, bude průchod přes školní dvůr v pracovní dobu z důvodu zajištění bezpečnosti uzavřen.

Děkujeme za pochopení a trpělivost.

ZŠ – Zahájení školního roku

Základní škola oznamuje, že slavnostní zahájení školního roku 2020-2021 se uskuteční v úterý 1.9.2020 v 8:30 hod. v tělocvičně školy. Žáky prvního ročníku prosíme, aby přišli s aktovkou. Předpokládané ukončení pro žáky 2.-5. ročníku bude asi v 9:00 hod.

Obědy se budou vydávat pro žáky základní školy od 2.9.2020.

Provoz školní družiny bude zahájen taktéž 2.9.2020.

Pracovníci školy přejí všem dětem a žákům úspěšný start do nového školního roku!

POZOR! – Oznámení OÚ o kriminalitě v obci

Vážení spoluobčané,

v posledních týdnech řeší policisté a kriminalisté napříč okresy Hodonín, Uherské Hradiště a Břeclav množící se vloupání do rodinných domů. Tyto krádeže se zpravidla dějí v dopoledních hodinách poté, co se pachatelé nejprve přesvědčí, že nikdo není v domě. Následně se po násilném vniknutí zaměřují na peníze, šperky a další drobné cenné věci. Žádáme Vás tímto o obezřetnost.

Sledujte prosím své okolí a případný pohyb podezřelých cizích osob a vozidel v obci ihned ohlaste buď přímo na tísňovou linku Policie ČR: 158 nebo starostovi obce na tel. čísle: 777 277 714, případně místostarostovi na: 702 228 247 nebo dalším pracovníkům OÚ na: 518 335 222, kteří obdržené informace následně ihned předají policistům. 

Děkujeme za pochopení a pomoc.

OZNÁMENÍ OÚ – ODKLÍZENÍ ŠKOD PO BOUŘCE

Obec Sudoměřice oznamuje, že se usilovně pracuje na odklízení všech škod způsobených nepříznivými vlivy počasí, které nás zasáhly ve večerních hodinách ze dne 28.7 na 29.7.2020.

Tímto žádáme všechny občany o pochopení, trpělivost a strpení při vyřizování žádostí o odstranění popadaných dřevin apod. z důvodu nadměrného vytížení obecních pracovníků.

Zároveň budeme rádi za jakoukoliv pomoc, např. když si každý, kdo může uklidí před svým domem (popadané větve, křidlice, plechy apod.). Nahromaděný odpad  zanechejte na jednom místě před svými domy, odkud jej obecní zaměstnanci budou postupně odvážet.

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE.

GEOFUN – Geolokační hra „Vyklop to!“

Společnost GEOFUN právě spustila v rámci své mobilní aplikace novou geolokační hru „Vyklop to!“, která startuje u výklopníku Sudoměřice. Hra je součástí kolekce, kterou jsme vytvořili pro svazek Obce pro Baťův kanál.

GEOFUN je virtuální geolokační hra vhodná pro kohokoliv, kdo je majitelem chytrého telefonu (se systémem Android nebo iOS – iPhone) a má zájem se seznámit s regionem formou zábavné hry (tzv. advergaming). Hra vychází z populárního geocachingu, ale svou povahou je mnohem akčnější a dobrodružnější. Mobilní aplikace je poskytována zcela zdarma.

Více informací naleznete zde: