Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

VESNICE JIHOMORAVSKÉHO KRAJE ROKU 2023

Stejně jako v roce 2019 a 2022 se obec Sudoměřice přihlásila do soutěže Vesnice roku 2023. Po získání ORANŽOVÉ STUHY v minulém roce, byla naše obec v tom letošním vyhodnocena krajskou hodnotitelskou komisí jako ta nejlepší a získala ZLATOU STUHU. Obec Sudoměřice se tak může pyšnit titulem Vesnice Jihomoravského kraje roku 2023. Na základě našeho společného úspěchu nás čekalo několik milých povinností. Dne 21.7.2023 se v naší obci uskutečnilo Slavností předávání ocenění krajského kola soutěže Vesnice roku 2023. Tato slavnost započala úderem jedné hodiny odpolední, kdy se Sudoměřicemi procházely desítky lidí, nejen z celého kraje při prohlídce naší obce. Všichni ze zúčastněných obdivovali nejen krásy naší obce samotné a její významné stavby, ale také prezentaci našich spolků a místních podnikatelů. 

V návaznosti na získání zmiňovaného ocenění nás poslední srpnovou neděli čekala prezentace v rámci celostátního kola Vesnice roku 2023, kde jsme reprezentovali nejen obec Sudoměřice, ale také náš kraj. Po prezentaci samotné následovaly tři týdny napětí, než se dostalo na vyhlášení konečných výsledků. Závěrečné výsledky celostátního kola soutěže Vesnice roku 2023 byly vyhlášeny tradičně v Luhačovicích. Vítězství a tedy 1. místo v celostátní soutěži Vesnice roku 2023 získala obec Ostrožská Lhota, na 2. místě se umístila obec Hrádek a 3. místo získala obec Dolní Poustevny. Neumístění naší obce na prvních příčkách však neznamená, že jsme prohráli, to v žádném případě! Obrovským úspěchem je již to, že jsme se během tří ročníků soutěže byli ochotní spojit a prezentovat život v naší obci takový, jaký je. Život v naší obci je skvělý, s množstvím volnočasového vyžití pro všechny, kdo mají zájem. Nehledě na vybavení obce jsme Vesnicí Jihomoravského kraje roku 2023 a tento titul nám již nikdo nevezme.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kdo se jakkoliv podílel na přípravách a prezentaci naší obce nejen ve všech ročnících soutěže, kterých jsme se zúčastnili, ale také při vyhlášení výsledků celostátního kola soutěže Vesnice roku 2023 v Luhačovicích. Jsme hrdí na naši krásnou, malebnou slováckou obec Sudoměřice. V neposlední řadě je třeba poděkovat všem, kteří naši obec zvelebovali v minulosti, neboť Vy jste dali základ tomu, co nyní můžeme dál rozvíjet.

Na viděnou v Sudoměřicách!

Fotogalerie: Vesnice Jihomoravského kraje roku 2023