Myslivecký spolek Valcha – Sudoměřice

V roce 1980 se začalo s výstavbou vlastního mysliveckého objektu na Valše. Myslivci tuto stavbu sami brigádnicky zbudovali hrubou stavbu. Další zmínka o místním mysliveckém spolku je datována do roku 1999, kdy myslivci tradičně pořádali akce, střelecké závody na Valše apod. Avšak střeleckých závodů se neúčastnili pouze domácí střelci, ale také střelci z jiných obcí a měst. Myslivci mimo lov také pomáhali v tehdejším JZD, kde v roce 1963 odpracovali na farmě v Sudoměřicích až 1081 hodin. Dodávali zvěř pro veřejné zásobování a v neposlední řadě také vybudovali 15 zásypů a 4 krmelce pro lesní zvěř.

Roku 1965 dochází k organizačnímu spojení s mysliveckým sdružení Petrov s názvem Myslivecké sdružení Sudoměřice. Společně s Petrovem tvořilo sdružení 42 členů. Později v roce 1969 byl kromě tradičních honů, uspořádán střelecký přebor v Čertoryjích, který vyhrál Martin Petráš. Roku 1978, na počest 30. výročí února, uspořádali myslivci okresní přebor ve střelbě na asfaltové terče. Soutěž se konala na společné střelnici MS Petrov – Sudoměřice na Valše, kde se tehdy zúčastnilo 35 střelců.

V roce 1980 se začalo s výstavbou vlastního mysliveckého objektu na Valše. Myslivci tuto stavbu sami brigádnicky zbudovali hrubou stavbu. Další zmínka o místním mysliveckém spolku je datována do roku 1999, kdy myslivci tradičně pořádali akce, střelecké závody na Valše apod. Avšak střeleckých závodů se neúčastnili pouze domácí střelci, ale také střelci z jiných obcí a měst.

Myslivecké spolek Valcha – Sudoměřice je aktivní dodnes.

Hospodář:  František Sasín, tel.: +420 604 477 369