Výzva občanům k dodržování pravidel s souvislosti s koronavirem COVID-19

Vážení spoluobčané,

na základě doporučení epidemiologů, vyzýváme všechny občany, aby chránili sebe a ostatní před možným přenosem koronaviru COVID-19 tím, že budou nosit na veřejnosti a zejména v obchodech a institucích prostředek, který zakryje obličej. Pokud nemáte roušku, částečně poslouží i šátek nebo šála. Dodržujme heslo: Já chráním Tebe, Ty chráníš mě.

Pozn.: Bavlněné roušky je třeba denně dezinfikovat (opráním na 90 °C a vyžehlením vysokou teplotou).

Vláda ČR doporučuje občanům starším 70-ti let, kteří jsou nejohroženější skupinou osob, aby zvážili a omezili po dobu nouzového stavu svůj pobyt na veřejnosti a vycházeli jen v neodkladných záležitostech jako je např. návštěva lékaře, apod., proto Obec Sudoměřice od středy 18.3.2020 bude rozvážet obědy všem strávníkům v MŠ. Pokud potřebují osamělí senioři a lidé, kterým byla nařízena karanténa, pomoci s donáškou nákupu, obědu a běžně dostupných léků, kontaktujte prosím pracovníky OÚ na telefonu 518 335 222 nebo mobilu starosty 777 277 714.

Předem děkuji za ohleduplnost

František Mikéska, starosta obce