Město Strážnice a KD Strážničan

Město Strážnice a Kulturní dům Strážničan všechny srdečně zvou v sobotu 8. 9. 2018 na výroční dvacáté Strážnické vinobraní, které se letos ponese také v duchu česko-slovenském v rámci stého výročí založení naší společné státnosti. Připraven je bohatý program. Na náměstí bude od 10.00 hod. zahájen jarmark, zahraje DH Svárovanka, kapela Huménečko, slovenská dechová hudba Drietomanka, od 13.30 hodin budou otevřeny víchy s ochutnávkami vín a Dětský vinařský koutek. Nově můžete navšívit víchu Pod Bílou věží ve dvoře ZUŠ slovenských vinařů ze Skalice. V 10. 00 hodin si v Zahradě sv. Martina nechte ujít vystoupení exotického hosta z Japonska, skupiny historického šermu Mumeitó a vystoupení divadla z Prostějova. Odpoledne a večer se zde pak představí skupina historického šermu s Dětským rytířským turnajem, ohňovou show a gotickými tanci. Tradiční průvod bude vycházet ve 14.00 hodin od Skalické brány na náměstí, kde proběhne oficiální zahájení vinobraní vedením města. Chybět nebude ani tradiční scénka vinohradnických hodnostářů. Následně můžete zhlédnout recesní pořad všech účinkujících „Bez vína a Masaryka nebyla by republika“ a pořad „Baví vás hosté“, kde se představí slovenské soubory Kopa z Myjavy a Rozsutec z Těrchové. Večer se pak můžete těšit na zábavu ve víchách při cimbálových muzikách a na náměstí při kapele Jazzzubs (čte se džezabs). Těšíme se na Vás!