NÁRODNÍ ÚSTAV LIDOVÉ KULTURY STRÁŽNICE a MĚSTO STRÁŽNICE

Od čtvrtka 22. do neděle 25. června se uskuteční již 72. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2017 a 35. ročník Folklorního festivalu Dětská Strážnice 2017. V třicetipěti pořadech se představí na 2700 českých a 300 zahraničních účinkujících z RUMUNSKA, BULHARSKA, SLOVENSKA, CHORVATSKA, VELKÉ BRITÁNIE, RAKOUSKA, TURECKA a GHANY.  Některé zahraniční soubory se představí již ve čtvrtek 22. června od 9.30 na amfiteátru Bludník a všichni pak v pátečním pořadu Z krajin za obzorem a následujících reprízách každý den festivalu. V sobotu od 15.00 hodin se uskuteční Slavnostní průvod v ulicích města. K návštěvě Mezinárodního folklorního festivalu zve partner festivalu Město Strážnice a pořadatel – Národní ústav lidové kultury.