Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Koronavirus – COVID 19

 

Vážení občané, na této stránce se vám pokusíme shrnovat aktuální opatření v souvislosti s prevencí nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2.

Na základě Vládou ČR přijatých usnesení k dnešnímu dni platí:

 • Nadále platí Zákaz volného pohybu po celém území ČR s výjimkou neodkladných cest, např. cest do zaměstnání, zajištění potřeb, zdravotní péče, neodkladných úředních záležitostí, atd..
 • Nadále platí Zákaz vycházení osob na veřejnosti bez ochrany obličeje (rouška, šála, šátek apod.) na celém území ČR,
 • veškerá opatření související s KORONAVIREM se prodlužují do 1. dubna 2020.
 • Lidé starší 65 let budou mít nově od středy 25.3.2020 pro nákupy ve větších obchodech s potravinami a drogerií nad 500 m2 vyhrazený čas od 08:00 do 10:00. Omezení pro ostatní nakupující se tak posune na o hodinu pozdější dobu. V obchodech do 500 metrů čtverečních omezení, které vyhlásila Vláda ČR původně od minulého čtvrtka, platit nebude vůbec.Ostatním osobám je vstup do těchto provozoven v uvedený čas zakázán.
 • Do středy 1. dubna do 06:00 bylo prodlouženo omezení pro maloobchod s výjimkou prodejen potravin, drogerie či galanterií. Prodlouženo bylo rovněž uzavření stravovacích provozoven.
 • Vláda zpřísnila podmínky pro osoby, tzv.pendlery, jezdící do SRN nebo do Rakouska, ve čtvrtek 26.3.2020 musí skončit , a nebo za hranicemi přespávat, zajistit si ubytování, je doporučeno na 3 týdny. Po návratu musí počítat se čtrnáctidenní karanténou.
 • Pro pendlery pracující na Slovensku a v Polsku platí stávající pravidla.
 • Přes hranice na Slovensko a do Polska mohou cestovat pouze lidé s knížkou přeshraničního pracovníka – tento formulář obdržíte na státních hranicích, nebo si můžete sami vytisknout – odkaz pro stažení formuláře naleznete na webových stránkách obce nebo na stránkách MV ČR.
 • Vláda jednomyslně schválila pozastavit elektronickou evidenci tržeb (EET) po dobu trvání nouzového stavu a následujících třech měsíců. Žádný poplatník nebude muset evidovat své tržby a tato povinnost nebude kontrolována.

 • Maturity by měly být nejdříve 21 dnů po znovuotevření škol, nebo by je mohly nahradit výsledky studentů z posledních tří vysvědčení střední školy. Kabinet také souhlasil s tím, aby přijímací zkoušky na střední školy byly nejdříve 14 dnů po otevření škol.

 • Vláda schválila odpuštění minimálních záloh na sociální a zdravotní pojištění živnostníkům, a to na půl roku od března do srpna.

Vláda ČR déle doporučuje občanům starším 70-ti let, kteří jsou nejohroženější skupinou osob, aby zvážili a omezili po dobu nouzového stavu svůj pobyt na veřejnosti a vycházeli jen v neodkladných záležitostech jako je např. návštěva lékaře, apod.

 

Obec Sudoměřice v souvislosti s přijatými opatřeními nabízí svým občanům:

– pomoc osamělým seniorům a lidem, kterým byla nařízena karanténa. Pokud budete chtít pomoc s donáškou nákupu, obědu a běžně dostupných léků, kontaktujte prosím pracovníky OÚ na telefonu 518 335 222 nebo mobilu starosty 777 277 714.

– po dobu mimořádných opatření zajišťuje rozvoz obědů, které se vaří v kuchyni v MŠ, pokud mají lidé nad 65 let zájem o dovoz obědů – pro více informací volejte na telefonní kuchyně 518 335 224. 

– zajišťuje distribuci bavlněných roušek, které pro nás vyrábí dobrovolnice po celé obci, žádáme občany nad 65 let věku, kteří ještě roušku nemají, ať sdělí svůj požadavek telefonicky na tel. 723 128 225 roušky Vám budou postupně podle kapacit dodány do Vašich domovů. Už nyní mnohokrát děkujeme všem, kteří se zapojili do šití těchto roušek.

Provoz služeb v obci Sudoměřice do odvolání omezen:

– úřední doba OÚ Sudoměřice na vyřízení neodkladných záležitostí v Pondělí od 7.00 do 10.00 hodin a ve Středa od 14.00 do 17.00 hodin, pro komunikaci využijte prosím telefonní nebo elektronický kontakt, rádi Vám poradíme,

– uzavřena Obecní knihovna a tělocvična

– uzavřena Základní a Mateřská škola v Sudoměřicích. Tiskopis o rozhodnutí o OČR (ošetření člena rodiny) vystaví  škola v kanceláři hospodářky školy v ZŠ – od 17. 3. 2020 nově i pro děti z MŠ z důvodu uzavření mateřské školy.

– kostel Krista Krále uzavřen

– Sběrný dvůr bude zatím otevřen jako obvykle středa a sobota

 

LÉKAŘI:

MUDr. Hořák oznamuje svým pacientům, že vzhledem ke stávající epidemiologické situaci nebude až do odvolání v Sudoměřicích ordinovat. Ve Strážnici bude ordinovat pouze po telefonické konzultaci na tf 518 334 929.

MUDr. Teplá oznamuje svým pacientům, že vstup do ordinace je pouze po předchozí telefonické konzultaci! Recepty a další dokumenty budou vystaveny elektronicky, nebo předány jiným předem domluveným způsobem! TELEFONICKÁ KONZULTACE v ordinační době Sudoměřice Úterý 13:00-15:00 tel: 518 335 359, Rohatec-kolonie Po-Pá 08:00-12:00 tel: 518 398 748.

Mudr.Trnečková oznamuje NOUZOVÝ REŽIM ORDINACE !!!!!Všechny pacienty ošetří pouze po objednání. S horečkou,kašlem,dušností nechoďte do ordinací a svůj stav nejprve konzultujte 607 062 911. Ostatní ošetření a vyšetření odložte.  

Zubní ordinace MUDr. Vaškovicové a MDDr. Žajdlíkové jsou do odvolání uzavřené. Akutní případy ošetří ve všední dny Úrazová nemocnice Ponávka Brno 18-24h, o víkendech a svátcích 8-20h, o víkendech a svátcích Nemocnice Kyjov 8-13.

Otevírací doba pošty v Sudoměřicích:

PO – PÁ      8:00 – 12:00       13:00 – 14:00

Pro osoby od 65 LET věku je vyhrazena doba 8:00 – 9:00.

 

Zde jsou dosud vládou přijatá usnesení v souvislosti vyhlášeným NOUZOVÝM STAVEM: