oficiální web obce
Sudoměřice
<div class='top_akce'>
   
	<div class='nazev_obec'>OBEC  SUDOMĚŘICE</div>	<div class='popisek' ><a href='https://www.obecsudomerice.cz/novinky.html?x=153'>Letecký snímek na centrální část obce Sudoměřice, s kostelem, základní školou, mateřskou školou, statkem a návsí. V dálce je silueta sousední obce Petrov. </a></div>
	</div><div class='top_akce'>
   
	<div class='nazev_obec'>Svatováclavská pěší pouť do Petrova</div>	<div class='popisek' ><a href='https://www.obecsudomerice.cz/novinky.html?x=196'>Farní úřad Sudoměřice  a Obec Sudoměřice zvou všechny naše občany, věřící i nepraktikující křesťany, na SVATOVÁCLAVSKOU PĚŠÍ POUŤ v pátek 28. září 2018 do sousední obce Petrov. Tato pěší pouť bude k uctění památky hlavního patrona České republiky, našeho přemyslovskéh</a></div>
	</div>
Nacházíte se: obecsudomerice.cz » obec / úřad » Informace o obci

Informace o obci

Důvod a způsob založení právního subjektu – Obce Sudoměřice

Právním základem současného postavení Obce Sudoměřice je zákon č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění.
Obec Sudoměřice je základním územním samosprávným společenstvím občanů, tvoří územní celek, který je vymezen hranicí území obce. Obec Sudoměřice je veřejnoprávní korporací, má vlastní majetek a finanční zdroje a hospodaří s nimi samostatně za podmínek stanovených zvláštním zákonem. V právních vztazích vystupuje svým jménem a nese odpovědnost z těchto vztahů vyplývající.
Obec spravuje své záležitosti samostatně a při výkonu této samostatné působnosti se řídí zákonem a jinými právními předpisy vydanými na základě zákona.
Státní správu, jejíž výkon byl zákonem svěřen orgánu Obce, vykonává tento orgán jako svou přenesenou působnost.
Zastupitelstvo Obce Sudoměřice bylo zvoleno v komunálních volbách ve dnech 10. a 11. října 2014.

Zvolení do zastupitelstva byli tito občané Sudoměřic:
RSDr. Štěpán Buček, p. Zdeněk Fojtík, p. Jiří Janeček, p. Jan Kaluža, p. Tomáš Kočvara DiS, paní Ivana Rybecká, p. František Mikéska, p.Tomáš Hrachovský, p.Petr Hurban, p.Josef Buček a p. Stanislav Tomšej.


Na ustavujícím zasedání ZO dne 6. listopadu 2014 byl zvolen starostou pan Stanislav Tomšej a místostarostou pan František Mikéska.

Historie Sudoměřic ve zkratce

nejbližší kulturní akce
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
<<Leden 2019 >>

Aktuální informace
© Obec Sudoměřice 2012 ... Grafický návrh zpracoval a redakční systém vytvořil IDEX.cz