oficiální web obce
Sudoměřice
<div class='top_akce'>
   
	<div class='nazev_obec'>OBEC  SUDOMĚŘICE</div>	<div class='popisek' ><a href='https://www.obecsudomerice.cz/novinky.html?x=153'>Letecký snímek na centrální část obce Sudoměřice, s kostelem, základní školou, mateřskou školou, statkem a návsí. V dálce je silueta sousední obce Petrov. </a></div>
	</div>
Nacházíte se: obecsudomerice.cz » občan / podnikatel » Místní spolky a organizace » MO Svazu důchodců

MO Svazu důchodců

Místní organizace Svazu důchodců v Sudoměřicích

Založení organizace:

Ve čtvrtek 4. února 2010 se konala ustavující schůze Svaza důchodců ČR v Sudoměřicích. Založení organizace si vyžádala ta skutečnost, že hodně našich starších spoluobčanů bylo registrováno v okolních obcích, především v Hodoníně. Řízení schůze se ujali důchodci, kteří již měli zkušenosti z Hodonína. Seznámili přítomné s akcemi, které v Hodoníně organizovali a zvolil se výbor organizace. Od členů místní organizace byly vzneseny požadavky a připmínky, na zakladě kterých byl zpracován plán akcí.  Z původních 31 členů se naše organizace ke konci roku 2013 rozrostla na 76 členů, z toho 5 členů z okolních obcí (Hodonín, Rohatec a Petrov).                   

Aktivity a činnost MO :

Díky dotacím a podpoře zastupitelstva obce Sudoměřice můžeme organizovat různé akce - zájezdy do divadel, poznávací zájezdy, schůze s posezením, přednášky, klubová odpoledne v zimních měsících, na jaře a v létě výlety na kolech po okolí, zakupujeme dvě pernamentky na dechovky v Hodoníně. Nechceme být jenom pasivními členy, ale snažíme se naši obec reprezentovat při různých obecních akcích - fašaňky, pečení patentů, naštěvovat tyto akce, mnoho našich členů se zapojilo v krojích při oslavách 750. let od založení obce v r. 2012, pečení a následný prodej výrobků našich babiček, zpívání písní našeho rodáka pana Jana Míši v podání našich zpěvaček...., akce na Výklopníku a jiné.  Snažíme se spolupracovat i se zahrádkáři a s mládeží. Navázali jsme také družební spolupráci se členy Klubu důchodců ze slovenské Brezové pod Bradlo, se kterými se pravidelně setkáváme u nás při burčáku, nebo v jejich klubovně v Brezové. Mezi členy obou organizací vznikla neformální přátelství a setkávání bývají vždy přátelské, veselé a v dobré pohodě.                                                    
 

fotky z řady akcí najdete na webovém odkazu: klikni na odkaz

 http://sudky02.rajce.idnes.cz/

 

 

 

 

 

 

 

 

nejbližší kulturní akce
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
<<Srpen 2019 >>
© Obec Sudoměřice 2012 ... Grafický návrh zpracoval a redakční systém vytvořil IDEX.cz