Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Hokejbalový oddíl

Historie Klubu
V roku 1995 začalo bezmála 20 horlivých nadšenců hrát vlastní neregistrovanou hokejbalovou ligu v nehokejbalových podmínkách na školním hřišti.

Dne 2.února 1996 byl založen oddíl hokejbalu TJ SLOKOV Sudoměřice. U zrodu oddílu hokejbalu byl jeho bývalý předseda Karel Cuták a místopředseda Miroslav Mikéska. Mužstvo TJ Slokov Sudoměřice se přihlásilo do nového ročníku Okresní hokejbalové ligy pro sezónu 1997 – 1998 .Oddíl se stal součástí oddílu TJ Slokov Sudoměřice.

Zakládající členové oddílu:
Miroslav Mikéska,František Mikéska,Josef Mikéska,Petr Hurban,Radek Salčák,Marek Salčák,Pavel Sasín,Jiří Janeček,Josef Kristl,Roman Michénka, Okáník František,Štěpán Buček,Zdeněk Polesňák,Ladislav Marada,Martin Klásek,Josef Klásek Radek Grombíř a Karel Cuták.

Vstup do prvního soutěžního ročníku byl pro nováčka 1.OHbL velmi těžký,protože neměl vůbec žádné zkušenosti a neměl žádnou tréninkovou plochu.První zápas prohrál nováček s mužstvem Atletico Hodonín 20:1,kdy jedinou branku a první premiérovou vstřelil Jiří Janeček.Poté jsme prohráli s mužstvem TJ Bažantnice 22:0. Následující utkání s mužstvem TJ Hustopeče jsme si vychutnali naší první výhru poměrem 3:1

Hokejbalu v Sudoměřicích se výrazně dařilo.Na podzim roku 2000 bylo slavnostně otevřeno naše hokejbalové hřiště.Za účasti předsedy ČMSHb,a při příležitosti prvního trojutkání juniorských reprezentací ČR,Slovenska a Švýcarska,byl oceněn starosta obce p.Tomšej Stanislav.Naše hřiště bylo předmětem pozitivní kritiky všech zůčastněných.
V témže roce jsme postoupily do 1.Moravské národní hokejbalové ligy,kde obsazujeme 9.místo.Na nováčka to bylo velice výborné umístnění.V následující sezóně 2001/2002 jsme postoupily do nejvyšší hokejbalové soutěže EXTRALIGY,kde hájíme barvy Sudoměřic doposud.

Řada ze zakládajících členů hraje, nebo působí ve prospěch rozvoje hokejbalu doposud.

V témže roce, t.j. 2000 muži  Sudoměřic postoupili do 1.Moravské Národní hokejbalové ligy a  do mužstva postupně přicházejí  posily ze sousední Skalice a Zlínska. 

V roce 2002 postupuje tým mužů do Extraligy ČR v sestavě, jejíž jádro je víceméně stabilní.

V roce 2003 dochází ke změně názvu oddílu na SK SUDOMĚŘICE.

V roce 2004 obsadil SK v extralize mužů 4.místo a na EUROCUPU ( obdoba poháru vítězů pohárů ve fotbale) v Kladně místo páté.
Tibor Kapánek byl vyhlášen 2. nejlepším hokejbalistou roku – české extraligy.

První extraligové finále 2004/2005 s Plzní, která čekala na titul 8 let, skončilo pro sudoměřické borce stříbrnými medailemi.

Na EUROCUPU v Martině (SR)mužstvo obsadilo 3.místo, kapitán Tibor Kapánek byl vyhlášen nejlepším hokejbalistou ČR,  Ľubor Komenda, Tibor Kapánek a Tibor Kosík reprezentovali svou zemi (Slovensko) na MS v Pittsburgu , kde přispěli k obsazení 2.místa.

Hokejbalisté SK Sudoměřice byli vyhlášeni nejlepším sportovním kolektivem okresu Hodonín. Tibor Kapánek obsadil 3.příčku v jednotlivcích.

Ve druhém extraligovém finále o sezónu později 2005/2006 zkřížil sudoměřickým cestu za zlatem stejně zkušený tým Ústí nad Labem.

Na Gala večeru hokejbalu v Praze byl Ľubor Komenda vyhlášen nejlepším brankářem a současně i druhým nejlepším hokejbalistou Extraligy ČR .

V sezóně 2006 / 2007 tým opět prokázal své hokejbalové kvality a probojoval se sítem základní části do play offs ze třetího místa. Zlato však opět putovalo k soupeři, tentokráte ke Gladiátorům Habešovna Kladno.  Trochu se smutkem, ale s hrdostí,  klub oslavil stříbrný hattrick  Extraligy ČR. Na MS do německého Ratingenu byli do mužstva ČR nominování Zdeněk Jurásek a Tomáš Konderla. Do mužstva SR Lubor Komenda, Tibor Kosík a náš „velvyslanec ve Švýcarsku“ Tibor Kapánek.

Velkou oporou svých borců je síla věrných fanoušků, kteří neváhají následovat svůj tým po celé republice.

Hokejbal v SK Sudoměřice však není jen jeho extraligová špička. Mužstvo mužů „B“ vybojovalo ve své třídě – Okresní hokejbalové lize rovněž  stříbrnou pozici.

Mužstvo staršího dorostu se probojovalo až do čtvrtfinále  play offs své třídy, jíž byla Národní hokejbalová liga Jižní Moravy.

Mužstvo starších žáků hrálo v Mistrovství ČR Morava Sever na 1.místě a nesmlouvavě si udržovalo podstatný bodový náskok. V jeho kádru jsou i dvě velmi dobře hrající dívky.  Ve finálových soubojích v Praze žáci pak obsadili nádherné bronzové místo v ČR.  Hráčka Kristýnka Kvaltínová byla nominována jak 1.náhradnice do mužstva žen ČR na MS do Německa.

Sezona 2007/ 2008 byla poslední extraligovou sezonou Sudoměřic. S důvodu velké finanční náročnosti a nárokům ČMHbS, bylo vedení oddílu donuceno prodat práva startu v nejvyšší soutěži sousednímu Hodonínu.
Extraliga v Sudoměřicích pokračovala v sezoně 2009/2010 díky mužstvu dorostenců, kteří dokázali postoupit z baráže o extraligu bez prohry.
Dorostencům se v extralize nevedlo špatně, ale na play off nám scházeli pouhé 2 body a v extralize jsme skončili na 9. Místě.
Za tímto úspěšným tažením dorostenců v nejvyšší soutěži se nejvíc podíleli hráči prvního útoku Mišík-Kaluža ml.-Chovanec, který konta soupeřů zatížil 101body.

Mužstvo nastupovalo v tomto složení: Černáček B., Srholec, Horák, Mikéska, Petrek, Danielik, Horváth, Ujváry, Kaluža ml., Chovanec, Mišík, Černáček M., Mikloviř, Mihalovič, Moravec, Pollák, Kucharič, Kučera
Trenérská dvojice: Dinka, Kaluža st.,

V následujícím roce jsme nemohli pokračovat v extralize dorostu pro nedostatek mládeže, tak jsme přihlásili mužstvo do 1 NHbL-V. Tuto soutěž se nám hned v prvním ročníku podařilo vyhrát, ale v baráži o extraligu mužů jsme neuspěli.

V dalším ročníku jsme po nevydařeném play off skončili na 5. Místě, ale mužstvo si spravilo chuť v Českém Poháru, kde jsme se dostali až do finále této soutěže. Finále se uskutečnilo ve sportovní hale ve Světlé nad Sázavou za účasti vítěze extraligy Kert Praha, HBT Vlašim
a SK Sudoměřice. Na tomto turnaji se nám nepodařilo porazit žádný extraligový team, ale se všemi jsme drželi krok až do poslední minuty. S tohoto turnaje jsme se vraceli s bronzovými medailemi. Vedoucí tohoto turnaje nám poděkoval za předvedené výkony.

V ročníku 2012/2013 si vedeme velmi dobře, zatím držíme 2. Příčku.
Mužstvo nastupuje v tomhle složení : Komenda, Krýsa-Dinka, Stratil, Gajda, Rzesotto, Jankovič, Kaluža ml., Kosík, Hujsa, Mišík, Chovanec, Zelenka, Havlík, Navrátil, Kadlčák, Jurásek

Trenér: Zdeněk Jurásek
Vedoucí mužstva: Jan Kaluža, Jan Valenta